Google+ Start   |   E-mail   |   Newsletter:

ATNEL WIFI ESP

 ATNEL WIFI ESP + Firmware

 

To najnowszy produkt naszej firmy, w postaci oprogramowania układowego do popularnych modułów ESP8266ex. Oprogramowanie układowe można nabyć w naszym sklepie internetowym https://sklep.atnel.pl, wgrywane jest albo zdalnie albo po przesłaniu własnego modułu do naszej firmy. Jedynym warunkiem jest to, żeby moduł esp8266 klienta był zaopatrzony minimum w 4 MB pamięci Flash.

Uwaga! Firma Atnel zastosowała zaawansowane techniki kryptograficzne i programistyczne, które umożliwiły zastosowanie mechanizmu AKTYWACJI naszego Formware w modułach ESP tak aby nie można było kopiować i rozpowszechniać naszego oprogramowania układowego. Oznacza to, że każdy zakupiony w naszej firmie Atnel moduł ESP jest już zaaktywowany, zaś próba skopiowania zawartości pamięci Flash bądź nawet jej wymiany fizycznie spowoduje, że w innym module aktywacja nie będzie działać a co za tym idzie nasz Firmware straci swoje możliwości i nie będzie można go normalnie użytkować. Na wypadek przypadkowego skasowania pamięci Flash w modułach Atnel, które są zaaktywowane zaleca się zrobienie BACKUPU naszego firmware za pomocą programu "Atnel WiFi Tools". 

 

ATNEL WIFI Firmware - oprogramowanie układowe

W ofercie firmy Atnel poza samym oprogramowaniem układowym można nabyć szereg popularnych na rynku modułów esp począwszy od ESP-01Sm4 (wersja modyfikowana przez Atnel), NodeMCU, Wemos, ESP-12S, ESP07S aż po nasze autorskie rozwiązanie w postaci modułów ATNEL AIR ESP WiFi z subminiaturowym modułem OLED 72x40 na pokładzie. Wszystkie nasze moduły posiadają osadzoną pamięć 4 MB Flash łącznie z ESP-01Sm4.

 

Moduły ATNEL WIFI wraz z oprogramowaniem układowym

 

Minimalna i najmniejsza gabarytowo wersja ESP-01Sm4 modyfikowana przez Atnel - 4 MB Flash

 

 

Najważniejsze zalety które wyróżniają nasze rozwiązania w tym zakresie w porównaniu do konkurencji a także do oryginalnego oprogramowania od firmy Espressif:

  

Na dzień dzisiejszy samo oprogramowanie układowe bardzo mocno się rozwija i dodawane są wciąż nowe możliwości w tym obsługa IoT, czyli sporej części czujników i układów pracujących na magistrali I2C oraz 1wire. Dzięki temu można będzie dokonywać za pomocą modułu i odpowiedniej konfiguracji przy pomocy komend AT, automatycznych pomiarów ale także sterowania układami wykonawczymi przez przekaźniki. Na dzień dzisiejszy lista obsługiwanych zewnętrznych układów scalonych to:

  • Expander 8-bitowy MCP32008
  • Układ RTC DS1337S+
  • Czujnik ciśnienia i wilgotności BME280
  • Czujnik światła BH1750
  • Czujnik gestów PAJ7620
  • Czujniki temperatury DS18B20 - aż 4 sztuki jednocześnie
  • Wyświetlacz COG 2x16
  • Wyświetlacz OLED 72x40
  • Planowana współpraca z mechanizmem iPixi obsługującym wyświetlacze na diodach adresowalnych

Opracowany na samym początku tryb transparentny umożliwia współpracę z Bootloaderami dla mikrokontrolerów AVR a także ARM/STM32 i to poprzez WiFi. W przeciwieństwie do wszystkich modułów WiFi na rynku nasz Firmware zapewnia możliwość sterowania sprzętowo sygnałem reset do mikrokontrolerów AVR i STM32, dodatkowo w przypadku mikrokontrolerów STM32 i obsługi sprzętowego bootloadera istotne staje się także sterowanie sprzętowo linią BOOT0, co umożliwia pełną automatykę przy zdalnej aktualizacji wsadu w mikrokontrolerach:

Dwa rodzaje oprogramowania Atnel: MkBootloader AVR oraz MkBootladerSTM32

 

 Oprogramowanie układowe w naszych modułach można aktualizować ze strony producenta za pomocą WiFi bez połączeń kablowych przy pomocy mechanizmu FOTA (Firmware Over The Air) Do tego celu służy specjalistyczne oprogramowanie na PC pod Windows o nazwie "ATNEL WiFi Tools" które można pobrać bezpłatnie z naszej strony z działu "Oprogramowanie". Przy pomocy tego oprogramowania można przede wszystkim wykonywać solidne BACKUPY Firmware na wypadek utraty aktywacji modułu.

Program narzędziowy ATNEL WiFi Tools

Atnel WiFi Tools pozwala również na programowanie modułów za pomocą programatora sprzętowego a także na wykorzystanie zakupionych modułó do testowania własnego firmware jeśli klient jest po Kursie ESP i RTOS i potrafi we własnym zakresie pisać oprogramowanie układowe. Nasz program zabezpiecza dzięki możliwości zrobienia Backupu na swobodne wykorzystanie modułów bez utraty aktywacji Formware od Atnel.

 

.

 

 

 

.
 

 

 

 

ikona Strona główna ikona O nas ikona Wydawnictwo ikona Elektronika ikona Oprogramowanie ikona Kursy ATNEL ikona Nowości ikona SKLEP ikona FORUM ikona Kontakt ikona Polityka Prywatności Cookie

ATNEL Nowoczesne Rozwiązania - programowanie AVR w C | pisanie programów dla AVR | pisanie programów ATmega | pisanie programów dla AVR | programowanie mikrokontrolerów |
mikrokontrolery AVR programowanie | programowanie w C mikrokontrolerów | programowanie ATmega | programy w C AVR
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych