Programator „ATB-USBasp” nie jest w pełni zgodny z programatorem „USBasp”, stworzonym przez Thomasa Fischla. Różnica polega na tym, że dodano dodatkowe właściwości sprzętowe w modelu firmy Atnel. Za jego pomocą możemy programować mikrokontrolery z rodziny AVR8 firmy ATMEL poprzez gniazdo USB komputera PC. Za pomocą naszego programatora przy współudziale programu MkAvrCalculator, który każdy klient otrzymuje wraz z programatorem jako gratis, można programować nawet mikrokontrolery taktowane wewn. oscylatorem 16 kHz, co często uznawane jest przez początkujących za zablokowanie mikrokontrolera. Dzięki dodatkowym funkcjonalnościom programu MkAvrCalculator trudno jest zablokować mikrokontroler AVR niezależnie czy ktoś jest początkującym czy zaawansowanym użytkownikiem. Produkt wykonany jest w Polsce.
Począwszy od wersji 4.2 programator ATB-USBasp otrzymuje całkowicie nowe i niespotykane dotąd możliwości! Potrafi bowiem współpracować z magistralą I2C a także SPI całkowicie niezależnie od ISP (do programowania mikrokontrolerów). Modyfikacji uległy wyprowadzenia w złączu KANDA:
Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich jest jednak możliwość AKLTUALIZACJI wsadu w programatorze, zupełnie za darmo, jeśli tylko taki się ukaże. Wszystko dzięki specjalnemu programowi na komputer PC do tego celu:
W związku z faktem, że programator posiada nowe ogromne możliwości w zakresie komunikacji I2C oraz SPI z przeróżnymi układami scalonymi, modułami, wyświetlaczami graficznymi pracującymi w oparciu o wymienione magistrale, powstał także program testowy "ASP Multi TOOL" za pomocą którego można szybko na początku przetestować podstawowe funkcjonalności programatora:
Jakby tego było mało, na potrzeby komunikacji I2C oraz SPI firma ATNEL przygotowała własne API za pomocą którego każdy może pisać własne aplikacjie do komunikacji w różnych językach, poprzez bibliotekę LibUSB. Na chwilę obecną dostępne są już gotowe komponenty dla środowiska DELPHI, które umożliwiają łatwe i szybkie pisanie własnych programów z takimi układami scalonymi jak:
Na potrzeby szczegółowego omówienia wszystkich możliwości programatora powstały już poradniki wideo i powstają kolejne. Dwa pierwsze podstawowe poniżej. Resztę można znaleźć na kanale YOUTUBE: www.youtube.com/mirekk36
Programator obsługuje podstawowe mikrokontrolery AVR z rodziny ATmega oraz ATtiny. Do programowania wykorzystywane jest standardowe złącze KANDA:
złącze KANDA wyprowadzenia | zakres napięć / konwersji |
Dedykowana obudowa typu Pendrive w ofercie sklepu: >>> KLIKNIJ i SPRAWDŹ <<<
.