Google+ Start   |   E-mail   |   Newsletter:

ATNEL-WIFI232-T

ATNEL-WIFI232-T

Uwaga! w związku ze sporą ilością pytań o kompatybilność naszych modułów wifi z modułami innych producentów, pragniemy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że nasze moduły zaopatrzone są w całkowicie odmienny firmware (oprogramowanie wbudowane modułu). W związku z powyższym, z uwagi na różnicę w działaniu niektórych komend AT, sposobu działania wielu komend absolutnie nie odpowiadamy za ew niepowodzenia czy nawet uszkodzenia, modułów innych niż ATNEL-WIFI232-T podczas prób wykorzystania naszego oprogramowania narzędziowego. Nasze programy jak "ATB WIFI Config" czy "MkBootloader" przystosowane są do prawidłowego działania jedynie z modułami WIFI prezentowanymi i sprzedawanymi przez naszą firmę, zaopatrzonymi w nasz autorski firmware.

U konkurencji nie znajdziesz takich poleceń AT jak:

AT+GMT - pobieranie dokładnego czasu z NTP z dowolnej strefy czasowej
AT+WOL -
wybudzanie zewnętrznych urządzeń, np komputerów PC
za pomocą opcji WOL (Wake On LAN) - magic packet
AT+REMOTE -
sprawdzanie adresu IP zdalnego klienta, który ostatnio
połączył się z modułem (tylko w trybie TCP)

 

Szczegóły w najnowszej wersji instrukcji PDF (na dole strony) dla nowej serii naszych modułów. Nowe możliwoście w modułach zawierających nasz najnowszy firmware (May 19 2015 09:03:51) Do sprawdzenia za pomocą komendy AT+CUSTOMER.

 

Ultranowoczesny moduł WiFi małej mocy, przeznaczony do pracy w systemach wbudowanych i nie tylko. Podstawową zaletą modułu jest prostota komunikacji, którą udało się uzyskać dzięki innowacyjnemu pomysłowi na wykorzystanie tzw trybu transparentnego. W odróżnieniu od szeregu konkurencyjnych produktów komunikację wykorzystującą protokołu TCP/UDP ale także http i inne można sprowadzić do jednego - czyli prostej komunikacji RS232. Kolejne cechy stawiające moduł w pierwszym rzędzie wraz z najlepszymi to sprzętowe wsparcie nie tylko dla takich trybów pracy jak STA (station) czy AP (acces point) lecz także dla trybu mieszanego AP+STA. W każdej konfiguracji moduł umożliwia dostęp do podstawowych funkcji konfiguracyjnych za pomocą wbudowanej strony www i to strony w języku polskim. Tego jeszcze nie było. Pomijając fakt wielu pozostałych niespotykanych cech użytkowych występujących w ramach modułu jednego producenta, o których wspomnimy w dalszej części, należy zwrócić uwagę, że moduł zaopatrzony jest w autorski firmware. Dzięki współpracy naszej firmy w zakresie współtworzenia naszej wersji firmware, mogło dojść także do powstania niespotykanego jak dotąd narzędzia konfiguracyjnego. To dzięki temu korzystanie z modułów ATNEL-WIFI232-T staje się przygodą, wyzwaniem wręcz przyjemnością. Przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów polską wersję dokumentacji (nota PDF). W efekcie z modułu mogą korzystać nie tylko zaawansowani elektronicy i programiści lecz także osoby początkujące. Moduł wraz z oprogramowaniem stanowi wspaniałe wsparcie dla edukacji. Jego walory już doceniły uczelnie i szkoły na terenie całej Polski.

Poniżej krótki filmik prezentujący najnowszą aplikację do szybkiej i wygodnej kofiguracji modułów WiFi na telefony komórkowe z systemem Android:

Pobierz aplikację wprost na swój telefon, wystarczy zeskanować przekazany Qrcode w telefonie i odwiedzić odczytany link, bądź kliknij w link poniżej, aby dokonać tego z poziomu komputera:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.atnel.atbwificonfig

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo w google PLAY

 

 

ATNEL-WIFI232-T posiada wbudowany system obsługujący w pełni stos TCP, dzięki czemu programista może się skupić na oprogramowaniu komunikacji zamiast wciąż myśleć jak to połączyć z wymogami stosu TCP. Daje to w rezultacie nieograniczone możliwości. W trybie pracy TCP, stos pozwala na jednoczesną obsługę gniazdkową do pięciu aktywnych połączeń w jednym czasie. W trybie UDP mamy możliwość wielu połączeń.


Moduł umożliwia podłączenie zewnętrznej dedykowanej anteny 2,4 GHz za pomocą gniazda U.FL.

Zasilanie i pobór prądu: moduł zasilany jest napięciem +3,3 V i przy wykorzystaniu maksymalnej mocy nadajnika w trakcie nadawania danych może pobierać do 200 mA. Jest to niewielka wartość wziąwszy pod uwagę możliwości dodatkowo programowej zmiany mocy nadajnika a co za tym idzie drastycznego zmniejszenia poboru prądu. Moduł można również wygodnie sprzętowo wprowadzać w tryb uśpienia. Powyższe możliwości pozwalają nawet na zastosowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie (np akumulatorki LiPO itp).

 

 Podstawowe informacje techniczne:

 • wyprowadzenia w rastrze 2 mm ( 10 pinów )
 • zasilanie +3,3 V
 • wyprowadzenia GPIO/PWM
 • wyprowadzenia RX i TX do komunikacji UART (RS232)
 • funkcje alternatywne dla niektórych pinów
 • możliwość sterowania/konfiguracji za pomocą komend AT
 • gniazdo dla zewnętrznej anteny 2,4 GHz
 • częstotliwość pracy 2,4 GHz
 • obsługa standardów WIFI b/g/n
 • wsparcie dla funkcji WPS
 • obsługa zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2 oraz szyfrowania AES
 • pin zarządzania poborem prądu
 • małe wymiary 22 mm x 13,5 mm x 6 mm
 • certyfikat FCC/CE


Specjalnie dla naszych klientów w Polsce przygotowaliśmy dokumentację w języku polskim (nota PDF)

Pobierz notę PDF ATNEL-WIFI232-T wersja 1.2 PL

 W związku z ogromnymi możliwościami modułów przygotowujemy dla państwa całą serię poradników wideo, które pozwolą zapoznać się nie tylko z ich parametrami, możliwościami lecz przedstawimy także warsztaty/ćwiczenia dzięki którym każdy będzie mógł swobodnie wykorzystać potrzebne właściwości w zależności od potrzeb swojego projektu:

kliknij TUTAJ i obejrzyj

 

Przygotowaliśmy także dla państwa wygody i komfortu pracy specjalistyczne narzędzie konfiguracyjne w postaci programu "ATB WIFI Config"

Przejdź do strony pobierania programu

 

Specjalnie na potrzeby przygotowania własnych projektów w Eagle, poniżej udostępniamy gotową bibliotekę dla naszego modułu w postaci pliku *.LBR.

EAGLE - ATNEL-WIFI232-T.LBR

 

 

ALTIUM - ATNEL-WIFI232-T.LIB

 

 

Na zakończenie link do pobrania programu ATNEL_VCOM, który służy do zestawiania virtualnych portów TCP dla modułów ATNEL-WIFI232-T

Atnel virtual TCP/COM port Setup

pobierz najnowszą wersję 3.6.0.985

 

 

 

...

 

ikona Strona główna ikona O nas ikona Wydawnictwo ikona Elektronika ikona Oprogramowanie ikona Kursy ATNEL ikona Nowości ikona SKLEP ikona FORUM ikona Kontakt ikona Polityka Prywatności Cookie

ATNEL Nowoczesne Rozwiązania - programowanie AVR w C | pisanie programów dla AVR | pisanie programów ATmega | pisanie programów dla AVR | programowanie mikrokontrolerów |
mikrokontrolery AVR programowanie | programowanie w C mikrokontrolerów | programowanie ATmega | programy w C AVR
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych