Google+ Start   |   E-mail   |   Newsletter:

ATB ETHERNET

ATB - Ethernet 2.0 - moduł dedykowany do zestawów uruchomieniowych ATB firmy Atnel. Poza tym, dzięki przygotowanym bibliotekom do programu Cadsoft Eagle pozwala na szybkie i wygodne użycie go we własnych projektach. Najnowsza wersja modułu jest dwu-napięciowa, pozwala na zastosowania zarówno w systemach zasilanych napięciem +5V jak i +3,3V. Zmiany napięcia można dokonać wygodnie za pomocą zworki SMD lub goldpin.

Podstawową zaletą prezentowanego modułu jest to iż nie wymaga on żadnych przewodów połączeniowych z zestawem ATB. Moduł posiada wtyk żeński (10pin), który można wpiąć bezpośrednio w gniazdo programatora ISP na płycie. Poza tym moduł zaopatrzony jest w gniazdo męskie (10pin) do którego można podłączać dowolny programator ISP. Na karcie sieciowej istnieje swego rodzaju „przelotka” pozwalająca podłączać moduł na tzw. „kanapkę”. Takie podejście szalenie ułatwia pracę. Po podłączeniu karta sieciowa ETH-ATB stanowi niejako integralną część całego zestawu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż gniazdo ISP na płycie głównej jest specjalnie przystosowane do takich połączeń i pozwala przesyłać dwa dodatkowe sygnały. Są to: CS (Chip Select) sygnał wyboru karty na magistrali SPI a także sygnał INT, będący z kolei wyjściem z układu ENC28J60. Dzięki dwóm zworkom umiejscowionym w pobliżu złącza ISP na płycie głównej można te sygnały podłączać do konkretnych wyprowadzeń mikrokontrolera jeśli są potrzebne. Można je odłączyć zworkami jeżeli nie zamierzamy korzystać z takiego połączenia. Poniżej fragment schematu płyty ATB odpowiedzialny za lekką zmianę specyfiki złącza programatora KANDA.

Moduł karty sieciowej można wykorzystać w dowolnym swoim projekcie dzięki przygotowanej specjalnie do programu Eagle bibliotece *.lbr. Zawiera ona cały moduł jako element, który można umieścić na swoim schemacie i dopasować do własnej płytki. Element biblioteczny zawiera cały obrys modułu uwzględniając zarówno wtyk do gniazda ISP jak i otwory na przykręcenie nóżek.

Zastosowania naszego modułu w praktyce - kliknij w obrazek poniżej:


  


 

Moduł dostępny w naszym sklepie internetowym:

 

Przykładowy kod źródłowy - KLIKNIJ TUTAJ


 

>>> POBIERZ BIBLIOTEKĘ EAGLE - ATNEL.LBR <<<

 

 

 

Galeria1

 

 

Galeria2

ikona Strona główna ikona O nas ikona Wydawnictwo ikona Elektronika ikona Oprogramowanie ikona Kursy ATNEL ikona Nowości ikona SKLEP ikona FORUM ikona Kontakt ikona Polityka Prywatności Cookie

ATNEL Nowoczesne Rozwiązania - programowanie AVR w C | pisanie programów dla AVR | pisanie programów ATmega | pisanie programów dla AVR | programowanie mikrokontrolerów |
mikrokontrolery AVR programowanie | programowanie w C mikrokontrolerów | programowanie ATmega | programy w C AVR
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych